Uncategorized @sk

Bezkontaktné systémy merania teploty osôb

Aj Vy uvažujete ako bezpečne zvládnuť súčasnú situáciu s vírusom COVID 19 a zároveň neohroziť fungovanie Vašej spoločnosti? Pomocou termografickej kamery môžete zvládnuť meranie telesnej teploty a kontrolu rúšok rýchlo, jednoducho a spoľahlivo.

Čo je termovízia ?

Akýkoľvek objekt s teplotou nad absolútnou nulou vysiela detekovateľné množstvo žiarenia. Tepelná kamera prevádza infračervené žiarenie na hodnotu šedej a pomocou modelu algoritmu merania teploty stanovuje presný zodpovedajúci vzťah medzi hodnotou šedej a teplotou. Model (teplota šedej krivky) sa získa kalibráciou čierneho tela.
Aplikácie: Je dobre známe, že jedným z hlavných príznakov vírusových infekcií je horúčka. Preto môže termálna kamera s vysokou presnosťou teploty detekovať zvýšenú telesnú teplotu a vykonať predbežné vyšetrenie. Tepelné kamery sa odporúčajú inštalovať na miestach s dlhými radmi, ako je napríklad pasová kontrola.

Výhody

1. Vysoká účinnosť: Tepelná kamera dokáže zistiť teplotu každej osoby iba za jednu sekundu. Pri prechode cez miesto, kde je potrebné skontrolovať teplotu, nedôjde k
žiadnemu preťaženiu

2. Bezpečnosť: Termálna kamera podporuje bezkontaktné meranie teploty zo vzdialenosti asi 1 meter. Znižuje sa tým riziko infekcie spôsobenej fyzickým kontaktom.

Proces merania teploty

RIEŠENIE – Profesionálna termografická ručná kamera

RIEŠENIE Ekonomická termografická meracia zostava

RIEŠENIE Profesionálna termografická meracia zostava

 

RIEŠENIE Špičková termografická meracia zostava

Parametre produktov ekonomickej zostavy

Parametre produktov profesionálnej zostavy

Výhody riešenia Hikvision Thermographic Fever Screening

FAQ – časté otázky

Predchádzajúci článok
A – Box bezdrôtový zabezpečovací systém novej generácie
Nasledujúci článok
Zabezpečíme odborný servis aj pre Váš elektrický zabezpečovací systém alebo kamerový systém.

Súvisiace príspevky

Neboli nájdené žiadne výsledky.